Participants


 

 

Marco Abate (Universitá de Pisa, Italy)

Nicolas Alvarado (UC, Chile)

Matthieu Arfeux (PUCV, Chile)

Alma Armijo (USACH, Chile)

Avila Artur (U. Zurich, Switzerland and IMPA, Brazil)
 

Sebastien Biebler (Sorbonne Université, France)

Jairo Bochi (UC, Chile)

Araceli Bonifant (University of Rhode Island, USA)

Raimundo Briceño (UC, Chile)

Shaun Bullet (Queen Mary, University of London, UK)

Alberto Alonso Castillo García (PUC, Perú)

Davoud Cheraghi (Imperial College London, UK)

Italo Cipriano (UC, Chile)

Erick Contreras (UC, Chile)

Daniel Coronel (UC, Chile)

Igsyl Dominguez (UC, Chile)

Adrián Esparza (PUCV, Chile)

Gabriela Estevez (Universidade de Sao Paulo ICMC, Brazil)

Tanya Firsova (Kansas State University, USA)

Angela Flores (UC, Chile)

Denis Gaidashev (Uppsala University, Sweden)

Thomas Gauthier (Ecole Polytechnique, France)

John Hamal Hubbard (Université de Marseille, France)

Gerardo Honorato (Universidad de Valparaiso, Chile)

Hiroyuki Inou (Kyoto University, Japan)

Godofredo Iommi (UC, Chile) 

Alex Kapiamba (University of Michigan, USA)

Jan Kiwi (UC, Chile)

Arcelino Lobato (IME-USP, Brazil)

Luna Lomonaco (IME-USP, Brazil)

Vanessa Matus de la Parra (University of Rochester, USA)

Myrto Mavraki (University of Basel, Switzerland)

Alexandre Miranda Alves (
Universidade federal de Viçosa, Brazil)

Ryo Moore (UC, Chile)

Kleyber Mota Cunha (Universidade Federal da Bahia, Brazil)

Sabyasachi Mukherjee (Tata Institute of Fundamental Research, India)

Hongming Nie (Hebrew University of Jerusalem, Israel)

Jean-Pierre Otal (CNRS-Université Paul Sabatier, France)

Liviana Palmisano (Durham University, UK)

Carsten Lunde Petersen (Roskilde University, Denmark)

Daniel Pizarro (PUCV, Chile)

Alfredo Poirier (PUC, Perú)

Mario Ponce (UC, Chile)

Santiago Radi (Universidad de la República, Uruguay)

Jasmin Raissy (Université Paul Sabatier, France)

Ariel Reyes (UC, Chile)

Felipe Riquelme (PUCV, Chile)

Paola Rivera (PUCV, Chile)

Juan Rivera-Letelier (University of Rochester, USA)

Roland Roeder (Indiana University, USA)

Pascale Roesch (Université Paul Sabatier, France)

Cristóbal Rojas (Universidad Andrés Bello, Chile)

Samir Sánchez Chambergo (PUC, Perú)

Carlos Siqueira (Universidade Federal da Bahia, Brazil)

Daniel Smania (ICMC-USP Sao Carlos, Brazil)

Giulio Tiozzo (University of Toronto, Canada)

Daniel 
Uzcátegui (Universidad de Antofagasta, Chile)

Michael Yampolsky (University of Toronto, Canada)