Confirmed Participants


José Aliste U. de Chile
Mauricio Allendes PUC-Chile
Martin Andersson UFF
Alma Armijo UFRJ
Samuel Barbosa IMPA
Reginaldo Batista UFMG
Juan Carmona UCN
Fernando Carneiro IMPA
Pablo Carrasco PUCV
Álvaro Castañeda USACH
Gonzalo Castro Gómez
USACH
Thiago Catalan ICMC-USP
Daniela Cerón UCN
Patricia Cirilo IMPA
Jonathan Conejeros
PUC-Chile
Alvaro Coronel PUC-Chile
María Isabel Cortez USACH
Van Cyr Penn State
Felipe Correa
UCN
Kleyber da Cunha ICMC-USP
Pablo Dávalos IMPA
Luis del Campo UCN
Lorenzo J. Diaz PUC-Rio
Nathan dos Santos UFF
Gabriela Fernandez PUC-Chile
Katrin Gelfert UFRJ
Pablo Guarino IMPA
Nancy Guelman UdelaR
Guillermo Guevara
UCN
Victor Guiñez USACH
Andrew Hammerlindl IMPA
Ernesto Herrera
UCN
Gerardo Honorato IMPA
Vanderlei Horita UNESP
Irene Inoquio UCN
Hiroyuki Inou Kyoto U.
Ludwik Jaksztas WUT – Poland
Nelda Jaque UCN
Eduardo Jorquera U. de Tarapacá
Andre Junqueira UFRJ
Yuri Ki PUC-Rio
Jan Kiwi PUC-Chile
Alejandro Kocsard UFF
Andres Koropecki UFF
Rafael Labarca USACH
Renaud Leplaideur U. de Brest
Yuri Lima IMPA
Luciana Lomonaco RUC University
Erick López IMPA
Marco Martens Stony Brook
Exequiel Mallea
UCN
Volker Mayer U. Lille 1
Carlos Gustavo Moreira IMPA
José Mujica UTFSM
Eduardo Muñoz UCN
Andrés Navas USACH
Carsten Lunde Petersen Roskilde U.
Vilton Pinheiro UFBA
Mariana Pinheiro UFRJ
Mario Ponce PUC-Chile
Raquel Ribeiro UFRJ
Cristóbal Rivas U. de Chile
Juan Rivera-Letelier PUC-Chile
Waliston Rodrigues IMPA
Alvaro Rovella UdelaR
Luciana Salgado UFRJ
Martin Sambarino UdelaR
Bernardo San Martin UCN
Jimmy Santamaria UCN
Michael Schraudner U. de Chile
Bartlomiej Skorulski UCN
Daniel Smania ICMC-USP
Javier Solano UFF
Michal Szostakiewicz Polish Academy of Science
Ali Tahzibi ICMC-USP
Fábio Armando Tal USP
Sergey Tikhomirov PUC-Rio
Jose Torres USACH
Eugenio Trucco PUC-Chile
Mariusz Urbanski U. of North Texas
Richard Urzua UCN
Francisco Valenzuela PUCV
Elvis Valero
UCN
Paulo Varandas UFBA
Carlos Vasquez PUCV
Jean Venato ICMC-USP
Romina Vicencio PUCV